تبلیغات
SINA7000! - SINA7000! - فرا رسیدن ماه ضیافت الهی رو به همه تبریك می گم!!!
SINA7000! !درود خدمت تمامی شما کاربران ...
فرا رسیدن ماه ضیافت الهی رو به همه تبریك می گم!!! نویسنده : SINA PERSIA

سلام دوستان خوب 

فرا رسیدن ماه ضیافت الهی رو به همه تبریك می گم

امیدوارم توی این ماه حسابی از فرصت بدست اومده بهرمند بشیم

و خودمون رو به خدای مهربونمون كه گاهی زیادی ازش دور می شیم نزدیك كنیم

براتون بهترین ارزوها رو دارم

این مطالب رو هم تقدیم شما  می كنم به همراه عكس ها رو

شاد و موفق باشید و ما رو توی این ماه از دعای خیرتون بی بهره نذارید

SINA!

 

دعای روز اول

 

خدایا روزه مرا در این روز مانند روزه داران

 حقیقی که مقبول توست

 قرار ده ، واقامه نمازم را مانند نمازگزاران

واقعی مقرر فرما ، ومرا از

خواب غافلان « از یاد تو » هوشیار وبیدار

 ساز وهم در این روز جرم و

گناهم را ببخش ای خدای عالمیان واز

 زشتیهایم عفو فرما ای عفو

 کننده از گنهکاران .

  

توصیه هایی برای سحری و افطار

یك متخصص تغذیه گفت: مصرف نكردن وعده سحری باعث از بین رفتن اثرات مفید روزه می‌شود.

علی شمس نورایی در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: حذف وعده سحری برای سلامت افراد ضرر دارد و با توجه به طولانی بودن زمان روزه‌داری در فصل تابستان، به همه روزه‌داران توصیه می‌شود كه حتماً سحری را در برنامه غذایی خود داشته باشند.

وی گفت: با توجه به طولانی بودن زمان روزه‌داری در فصل تابستان كه حدود 14تا 15 ساعت مصرف غذای مقوی و نوشیدن مایعات در وعده غذایی سحری می‌تواند انرژی مورد نیاز برای فعالیت روزانه روزه‌داران را تأمین كرده و عوارض ناشی از كمبود مواد غذایی و مایعات را در بدن كاهش دهد.

این متخصص تغذیه افزود: توصیه می‌شود در برنامه سحری روزه‌داران از یك برنامه غذایی كامل و مناسب كه حاوی پروتئین كافی، كربوهیدرات و چربی متناسب باشد استفاده كند یعنی برنامه غذایی سحر بهتر است شبیه یك وعده غذایی ناهار باشد.

شمس نورایی اضافه كرد: بهتر است در وعده غذایی سحر از خوردن غذاها چرب و خشك مانند كوكوسبزی و كوكوسیب‌زمینی، كتلت، گوشت‌های سرخ شده، ماهی سرخ شده، فست فودها، كالباس، سویس، غذاهای ادویه‌دار و انواع سس‌ها پرهیز شود كه این غذاها باعث عطش زیاد، احساس ترش كردن و سوزش معده در طول روز می‌شوند.

وی گفت: بهترین برنامه غذایی در وعده سحر غذاهای آب پز و بخارپز، برنج و خورشت‌های كم چرب است كه روزه داران لازم است در سحر مایعات مثل آب، چای و آب میوه مصرف كنند.

این متخصص تغذیه اضافه كرد: نخوردن سحری ممكن است اثرات مفید روزه را از بین ببرد چون باعث تأمین نشدن نیازهای تغذیه‌ای ضروری روزه‌دار می‌شود و در نتیجه بدن او به سوخت ناقص چربی‌ها متوسل می‌شود و سوخت ناقص چربی‌ها در بدن تركیبات كتونی را به وجود می آورد كه نتیجه آن بوی بد دهان روزه‌دار است.

شمس نورایی افزود: عوارض دیگر مصرف نكردن سحری سردردها و دردهای عضلانی و بی حالی مفرط است كه حذف برنامه سحری باعث افت قند خون و كاهش یادگیری بی حوصلگی و خستگی می‌شود حتماً توصیه می‌شود برای خوردن سحری بیدار شوند.

*پر خوری در زمان افطار باعث بی حالی می‌شود

وی گفت: پرخوری در زمان افطار سیستم پاراسمپاتیك تحریك كرده و منجر به بی حالی شدید و حتی غش می‌شود و فاصله افطار تا سحر بهترین زمان برای مصرف مایعات مثل آب، چای، آب میوه‌های طبیعی، میوه و تنقلات سالم مثل بادام، پسته و گردو است.

این متخصص تغذیه افزود: خوردن زولبیا، بامیه و سایر شیرینی‌ها فایده‌ای جز چاقی، اضافه وزن و ابتلا به افزایش بی‌رویه قند و چربی‌های خون ندارد و توصیه می‌شود از مصرف بی رویه این شیرینی‌ها در برنامه افطاری و پس از افطار پرهیز شود.

سخنان پیامبر (ص) درباره ماه مبارك رمضان در اواخر ماه شعبان

 

مردم! ماه خدا با بركت و رحمت و بخشش گناهان نزدیك است؛ ماهی كه نزد خدا برترین شبها و ساعتهای آن بهترین ساعتهاست؛ ماهی است كه در آن به میهمانی خدا دعوت شده و شما را در این ماه از كسانی قرار داده اند كه شایسته كرامت خدا هستند. نفس كشیدن شما در آن تسبیح و خوابیدنتان در ان عبادت و عمل شما در آن مقبول و دعای شما در آن مستحبات است. پس با نیتهایی راست،‌ و دلهایی پاك از خدا بخواهید شما را موفق ره روزه آن، و خواندن كتابش نماید. بدبخت كسی است كه از آمرزش خدا در این ماه بزرگ محروم شود.

 با تشنگی و گرسنگی خود در آن، گرسنگی و تشنگی روز قیامت را بیاد آورید. به فقیران خود صدقه بدهید؛ بزرگان خود را در آن احترام كنید؛‌ كوچكترها را مورد رحمت خود قرار دهید و صله رحم بجا آورید. زبانهای خود را حفظ كرده، دیدگان خود را از آنچه نگاه به آن حلال نیست، نگهدارید. با یتیمان مردم مهربانی كنید تا با یتیمان شما مهربانی شود. به درگاه خداوند از گناهان خود توبه كنید. هنگام نماز دستهایتان را با دعا بطرف او بلند كنید؛ زیرا این وقت بهترین اوقات است و خداوند در آن هنگام با نظر رحمت به بندگانش نگاه كرده و هنگامی كه از او بخواهند و با او مناجات نمایند،‌ جواب آنان را می دهد. و اگر او را صدا بزنند،‌ به آنان لبیك می گوید. و اگر دعا كنند، دعایشان را مستجاب می كند. مردم! شما زندانی اعمال خود می باشید، با استغفار خود را آزاد كنید. پشتهایتان را از گناه سنگین است با طولانی نمودن سجده های خود آن را سبك نمایید. بدانید خداوند به عزت خود سوگند خورده است كه سجده كنندگان و نمازگزاران را عذاب نكند و در روزی كه مردم برای پروردگار جهانیان بر می خیزند، آنان را با آتش نترساند.

 مردم! كسی كه به مؤمن روزه داری افطار بدهد،‌ ثواب آزاد كردن یك بنده و آمرزش گناهان گذشته خود را دارد. عرض كردند: رسول خدا! همه ما نمی توانیم این كار را انجام دهیم. حضرت فرمودند:‌ از آتش بپرهیزید، گرچه با نیمدانه خرمایی. از آتش بپرهیزید، گرچه با جرعه آبی. مردم! هر كدام از شما كه اخلاق خود را در این ماه اصلاح كند، روزی كه در صراط پاها می لغزد، جوازی بر صراط خواهد داشت. و هر كدام از شما كه بر بنده و كنیز خود آسان بگیرد،‌ خداوند در حساب بر او آسان خواهد گرفت؛ و كسی كه شر خود را در آن باز دارد،‌ خداوند در روزی كه او را ببیند غضب خود را از او باز می دارد.

 كسی كه یتیمی را بزرگ بدارد،‌خداوند در روزی كه او را ببیند او را بزرگ خواهد داشت؛ و كسی كه در این ماه صله رحم كند، خداوند روزی كه او را ببیند او را به رحمت خود وصل می كند. كسی كه در آن قطع رحم كند، خداوند روزی كه او را می بیند رحمت خود را از او قطع خواهد نمود. و كسی كه یك نماز مستحبی بخواند خداوند برای او خلاصیی از آتش می نویسد. و كسی كه عمل واجبی انجام دهد ثواب كسی كه هفتاد واحب را در ماهی غیر از این ماه انجام دهد،‌ خواهد داشت. و كسی كه در این ماه زیاد بر من صلوات بفرستد، روزی كه ترازوها سبك است، خدواند ترازوی او را سنگین می نماید. و كسی كه یك آیه از قرآن بخواند، مانند پاداش كسی كه قرآن را در ماهی غیر از این ماه ختم كند، خواهد داشت.

مردم! درهای بهشت در این ماه باز است،‌ از پروردگار خود بخواهید آن را به روی شما نبندد؛‌ درهای جهنم نیز بسته است از پروردگار خود بخواهید آنان را بر شما مسلط نكند. امیر المؤمنین علیهم السلام فرمود: برخاستم و عرض كردم رسول خدا! برترین اعمال در این ماه چیست؟ فرمودند: اباالحسن! برترین اعمال در این ماه دوری گزیدن از حرامهای خدای عزیز و بزرگ است.

از كتاب المراقبات اثر مرحوم آیت الله حاج میرزا جواد ملكی تبریزی(ره)

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
Why do they call it the Achilles heel?
چهارشنبه 22 شهریور 1396 12:49 ب.ظ
Oh my goodness! Incredible article dude! Thank you so much, However I am experiencing issues with your RSS.
I don't know the reason why I am unable to subscribe to it.

Is there anyone else getting the same RSS issues? Anybody
who knows the solution will you kindly respond? Thanks!!
نجواهاست
شنبه 31 مرداد 1388 11:33 ق.ظ
آیا میدانید در وبلاگ رتبه در الكسا به وبلاگ شما داده نمیشود و به میهن بلاگ داده میشود این امر باعث میشود پیج رنك شما به سختی بالاتر برود و بازدید شما به سختی افزایش یابد.

ایا میدانید موتور های جستجو به طور متداول اول سایت ها را در درجه ی بالاتر قرار میدهند

ما برای شما سایت فارسی با قالب فارسی و هزاران امكانات از قبیل خبرنامه آمار عضوگیری آپلود گالری عكس فروشگاه ماژول اسكریپ مسدود سازی یك آی پی بلوك تالار گفتمان (همه فارسی همراه با كنرل پنل فارسی) آماده میكنیم.

چند نمونه سایت طراحی شده توسط تیم نجواهاست
www.asan-download.com
www.t30download.com
www.shemiran1.com
www.tehrandl.com
www.halmide.ir
نضب این امكانات رایگان میباشد.
تیم نجوا هاست با طراحی بیش از 150 سایت با طرح های مختلف توانست جزئ یكی از بهترین شركت ها جا گیرد
پشتیبانی 24 ساعته وظیفه نجوا هاست هست
بیش 24 اپراتور 24 ساعته مشكلات شما را رفع میكنند
>>هاست ارزان<<
500mb فضا + پهنای باند نامحدود +امكانات نامحدود + نصب رایگان نیوك برای سایت شما فقط و فقط ماهیانه 1800 تومان به سایتهای مذهبی 10% تخفیف داده می شود.

تجواهاست با 3 سال سابقه ی كاری خدماتی درخشان را به شما ارائه میدهد
www.najvahost.com
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار
تعداد کل مطالب ارسالی
تعداد کل نویسندگان
تاریخ آخرین بروزرسانی
تعداد بازدید امروز از وبلاگ
تعداد بازدید دیروز از وبلاگ
تعداد بازدید ماه قبل
تعداد بازدید کل از وبلاگ
تاریخ آخرین بازید از وبلاگ
نویسندگان