تبلیغات
SINA7000! - SINA7000! - ۹ ترفند برای بهینه سازی فایر فکس!
SINA7000! !درود خدمت تمامی شما کاربران ...
۹ ترفند برای بهینه سازی فایر فکس! نویسنده : SINA PERSIA
موضوع   :   ۹ ترفند برای بهینه سازی فایر فکس
 
 مدتی از انتشار نسخه 3.5 مرورگر محبوب فایرفاکس می گذرد و هر روز بر تعداد کاربران این مرورگر افزوده می شود اما با وجود بهبود میزان مصرف رم و دیگر عواملی که در نسخه های قبلی موجب بروز برخی مشکلات و کند شدن فایرفاکس می شد، نسخه جدید نیز در برخی مواقع با این مشکلات مواجه است که می توانید با به کار بردن توصیه ها و نکات زیر شما نیز فایرفاکس سریع و روان را تجربه کنید. مطلب قبلی در این رابطه نیز می تواند شما را در استفاده هرچه بهتر از فایرفاکس یاری کند : 12 نکته افزایش سرعت + 8 نکته کاهش مصرف رم در فایرفاکس
 
 • حذف صفحه خانگی پیش فرض فایرفاکس :

به منظور حذف صفحه پیش فرض فایرفاکس از منوی Tools گزینه Options را انتخاب و از برگه Main گزینه Blank Page را برای صفحه خانگی انتخاب کنید. 

 •  استفاده از تم پیش فرض فایرفاکس و افزونه های مفید :

تا حد امکان از تم پیش فرض فایرفاکس استفاده نمایید و استفاده از افزونه هایی مانند NoScript | Adblock | Flashblock که می توانند نقش مهمی در بارگزاری سریع صفحات وب داشته باشند را فراموش نکنید.

 • تنظیمات مربوط به دانلود فایل در فایرفاکس :

از منوی Tools گزینه Options را انتخاب کنید و از برگه Main تنظیمات مربوط به دانلود فایل را تغییر دهید:

 •  تنظیمات مربوط به فایل ها و نرم افزارها :

برای داشتن مرورگری  سریع بهتر است تا حد امکان از بارگزاری فایل ها در فایرفاکس اجتناب کنید و برخی از فعالیت ها را به نرم افزارهایی غیر از فایرفاکس انتقال دهید.

برای این منظور از منوی Tools گزینه Options را انتخاب و در برگه Applications تنظیمات زیر را اعمال کنید.

- گزینه Save File را برای فایل هایی مانند : pdf- doc – rar – zip و … را انتخاب کنید.

- گزینه mailto را به یکی از اکانت های خود در گوگل و یاهو انتقال دهید.

- اگر مشترک تعداد زیادی فید هستید که هنگام شروع به کار فایرفاکس شروع به بروز رسانی می کنند فید های خود را نیز به نرم افزاری دیگر منتقل کنید. ( بهتر است از نرم افزار های فید خوان یا گوگل ریدر استفاده نمایید)

 • افزایش حافظه مربوط به فایل های Cache :

با فعال سازی این گزینه هنگامی که برای اولین بار به سایتی مراجعه می کنید قسمتی از فایل ها مربوط به آن در مرورگر شما ذخیره شده و در مراجعات بعدی نیازی به بارگزاری مجدد آن ها نیست بدین ترتیب سرعت مرور صفحات نسبت به حال اول مقداری بهبود می یابد.

برای این منظور به مسیر  File >Options >Advanced >Network مراجعه و مقدار Offline Storage را افزایش دهید.

 •  تنظیمات مربوط به تاریخچه مرورگر :

ذخیره تاریخچه مربوط به مرور صفحات وب می تواند در دراز مدت موجب کند شدن فایرفاکس شود برای جلوگیری از این مشکل ابتدا از گزینه Options به برگه Privacy رفته و گزینه مقابل Firefox Will را به Use custom settings for history تغییر دهید سپس تنظیمات را طبق تصویر زیر انجام دهید.

 اگر جزء کاربرانی هستید که پس از استفاده از مرورگر دیگر نیازی به ذخیره کوکی ها، تاریخچه مرور صفحات وب ، تاریخچه دانلود ها، کلمات عبور ذخیره شده و … ندارید می توانید با فعال کردن گزینه  clear history when Firefox closes  و انجام تنظیمات مربوط به آن در هنگام خروچ از فایرفاکس به صورت خودکار اطلاعات اضافی را حذف کنید.

 • بررسی بوکمارک ها و حذف بوکمارک های اضافی :

اگر شما در هنگام وبگردی از قابلیت بوکمارک کردن صفحات وب توسط مرورگر استفاده می کنید ممکن است با مشکل تکراری بودن بوکمارک ها و یا غیر فعال شدن لینک مربوط به آن ها روبرو شده باشید، برای حل این مشکل می توانید از افزونه CheckPlaces استفاده کنید. این افزونه می تواند بوکمارک های تکراری و یا بوکمارک هایی را که دارای لینک های شکسته هستند شناسایی و حذف کند.

 • غیر فعال کردن به روز رسانی خودکار فایرفاکس و اجزای آن :

به روز رسانی فایرفاکس و اجزای آن مانند : افزونه ها ، پلاگین ها و … می تواند تاثیر بسیاری در نحوه عملکرد فایرفاکس و سرعت آن  داشته باشد ولی به روز رسانی خودکار توسط فایرفاکس برای کسانی که از اینترنت با سرعت پایین استفاده می کنند می تواند مشکلاتی را ایجاد کند، برای برطرف کردن این مورد در مسیر مقابل  تغییرات لازم را انجا م دهید : File > Options > Advanced > Update

 با غیرفعال کردن این گزینه ها به روزرسانی فایرفاکس را فراموش نکنید و به طور مستمر افزونه ها و فایرفاکس را به روزرسانی کنید.

 • ایجاد تغییرات در قسمت About:Config برای بهبود هر چه بیشتر فایرفاکس :

ابتدا در قسمت آدرس بار عبارت about:config را تایپ کنید .

سپس بر روی  I’ll be careful , I promise کلیک کنید .

 

تغییرات زیر را برای بهینه کردن فایرفاکس انجام دهید. اگر مقادیر ذکر شده وجود نداشت آن ها را ایجاد نمایید.

 1. در قسمت فیلتر عبارت accessibility.typeaheadfind.enablesound را وارد نمایید و با دوبار کلیک بر روی آن مقدار آن را به False تغییر دهید.( این عمل سبب غیر فعال شدن صدایی می شود که هنگام پیدا نشدن عبارت مورد نظر در متن صفحات وب شنیده می شود)

 2. در قسمت فیلتر عبارت alerts.totalOpenTime را وارد کنید و مقدار آن را به 2000 کاهش دهید.( بدین وسیله پیام مبنی بر تمام شدن دانلود فایل ها زودتر نمایش داده می شود)

 3. در قسمت فیلتر عبارت browser.bookmarks.max_backups را وارد کنید و مقدار آن را به 2 کاهش دهید. ( با این کار تعداد پشتیبان های تهیه شده از قسمت بوکمارک ها به 2 عدد کاهش پیدا می کند)

 4. به طور معمول فایرفاکس فایل های مربوط به مرور صفحات وب را در درایو ویندوز نگه داری می کند برای تغییر محل ذخیره سازی این فایل ها ابتدا در قسمت خالی صفحه راست کلیک کنید و از منوی New گزینه String را انتخاب نمایید، نام مقدار جدید را به browser.cache.disk.parent_directory و مقدار آن را به مسیر دلخواه خود تغییر دهید.

 5. در فضای خالی صفحه راست کلیک کنید و از منوی New گزینه Integer را انتخاب نمایید، نام مقدار جدید را browser.download.manager.openDelay و مقدار آن را به 2000 یا 3000 تغییر دهید.( این عمل باعث می شود تا پنجره دانلود با تاخیر 2 یا 3 ثانیه ای نمایش داده شود بدین ترتیب پنجره دانلود برای فایل های با حجم ناچیز نمایش داده نمی شود)

 6. شما می توانید با فشردن کلید ترکیبی Ctrl+Shift+T تب های بسته شده را بازگردانی کنید این عمل می تواند 10 تب آخری را که بسته شده اند نمایش دهد برای کاهش تعداد تب ها در قسمت فیلتر عبارت browser.sessionstore.max_tabs_undo را وارد کنید و مقدار آن را از 10 به 5 یا هر مقدار که می خواهید تغییر دهید.

 7. در قسمت فیلتر عبارت browser.sessionstore.max_windows_undo را وارد کنید و مقدار آن را از 3 به 1 یا هر مقدار دلخواه تغییر دهید.( این مورد نیز عملکردی مانند مورد قبل دارد ولی برای زمانی کاربرد دارد که با فشردن کلید های ترکیبی Ctrl+Shift+N قصد بازگردانی پنجره بسته شده را دارید)

 8. هنگامی که در آدرس بار مرورگر خود نشانی و یا کلمه ای را وارد می کنید فایرفاکس با جستجو در تاریخچه مرور صفحات وب قبلی صفحات که در آدرس های آن ها کلمات مشابه وجود داشته باشد پیشنهاد می دهد، بیشترین مقدار این عمل به طور معمول 12 آدرس است که می توانید آن را کاهش دهید. برای این منظور در قسمت فیلتر عبارت browser.urlbar.maxRichResults را وارد کنید و مقدار آن را از 12 به 6 یا مقدار دلخواه خود کاهش دهید.

 9. فایرفاکس به طور معمول می تواند 20 صفحه popup را همزمان نمایش دهد برای کاهش این مقدار عبارت dom.popup_maximum را در قسمت فیلتر وارد کنید و مقدار آن را از 20 به 8 یا مقدار دلخواه خود کاهش دهید.

 10. در قسمت فیلتر عبارت security.dialog_enable_delay را وارد کنید و مقدار آن را به 1000 ( یک ثانیه ) تغییر دهید. ( این عمل باعث کاهش زمانی می شود که باید برای نصب افزونه ها صبر کنید)

 

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
طراحی سایت مشهد
سه شنبه 5 دی 1396 09:53 ب.ظ
ممنون خیلی خوب بود
گوگل ادوردز
شنبه 18 آذر 1396 06:29 ب.ظ
ممنون اطلاعات خوبی بود
https://augustasallach.wordpress.com/2015/01/06/exercises-for-feet-corns
چهارشنبه 3 خرداد 1396 08:12 ب.ظ
I couldn't resist commenting. Very well written!
بابک
دوشنبه 26 مرداد 1388 09:24 ب.ظ
سلام ، خسته نباشید.
وبلاگ بسیار جالبی دارید . اگه دوست داشتید به ما هم سری بزنید.
·▪•● دانلود نرم افزارها و آهنگ های جدید فارسی ●•▪·
Page Rank=====> 2
amir
دوشنبه 26 مرداد 1388 01:06 ب.ظ
با سلام
به سایت ما هم یه سری بزنید هر چند تا آگهی که می خواهید می توانید قرار دهید .دیگر نیازی به پرداخت هزینه های هنگفت برای تبلیغات در اینترنت ندارید با ما همراه باشید . درج آگهی عکسدار در صفحه اول .
سایت تبلیغاتی رایگان www.3istgah.com
رایگان ترین سایت تبلیغاتی ایران
با تشکر
www.3istgah.com
amir
دوشنبه 26 مرداد 1388 12:37 ب.ظ
با سلام
به سایت ما هم یه سری بزنید هر چند تا آگهی که می خواهید می توانید قرار دهید .دیگر نیازی به پرداخت هزینه های هنگفت برای تبلیغات در اینترنت ندارید با ما همراه باشید . درج آگهی عکسدار در صفحه اول .
سایت تبلیغاتی رایگان www.3istgah.com
رایگان ترین سایت تبلیغاتی ایران
با تشکر
www.3istgah.com
بهنام و مجید
دوشنبه 26 مرداد 1388 12:11 ب.ظ
سلام دوســـت مـــــــن
__♥♥_♥♥آپم
_♥♥___♥♥آپم
_♥♥___♥♥_________♥♥♥♥آپم
_♥♥___♥♥_______♥♥___♥♥♥♥آپم
_♥♥__♥♥_______♥___♥♥___♥♥آپم
__♥♥__♥______♥__♥♥__♥♥♥__♥♥آپم
___♥♥__♥____♥__♥♥_____♥♥__♥آپم
____♥♥_♥♥__♥♥_♥♥________♥♥آپم
____♥♥___♥♥__♥♥آپم
___♥___________♥آپم
__♥_____________♥آپم
_♥_____♥___♥____♥آپم
_♥___///___@__\\__♥آپم
_♥___\\\______///__♥آپم
___♥______W____♥آپم
_____♥♥_____♥♥آپم
_______♥♥♥♥♥آپم
یادت نره بیایی هاااااااا
▓█░▒افزایش ناگهانی آمار وبلاگ▒░▓█
دوشنبه 26 مرداد 1388 12:09 ب.ظ
سلام ...خسته نباشید
برای افزایش چشم گیر آمار وبتون و قرار گرفتن وبتون در بیش از 300 موتور جست و جوگر و بیش از 4000وبلاگ پر بازید و ثبت وبتون در صفحات اول گوگل باید طبق دستورات زیر عمل فرمایید: آمار امروز لینک باکسم:100000صد هزار نفر!!!
1-کد زیر را در ابتدا یا انتهای ویرایش قالبتون قرار بدید..
توجه:این کد رو در بالای همه لینک باکس ها قرار بدید..

<p align=center><iframe name="Linkbox" src="http://boxatom.mihanblog.com" width="700" height="500" scrolling="yes" marginwidth="1" marginheight="1" border="1" frameborder="1"></iframe></p>

2-بعد از قرار دادن کد بالا به لینک زیر بروید و به ما خبر بدید که آمارتون چقدره در روز و باکس رو قرار دادید....
http://boxatom.mihanblog.com/linkdaily/new
با تشکر
http://boxatom.mihanblog.com
افزایش بازدید باور نکردنی وبلاگها
دوشنبه 26 مرداد 1388 12:03 ب.ظ
سلام اول باکس رو بزارید تا لینک شوید

_____________________________________________
##آدرس سایت » www.links.bia2dg.com
##خدمات سایت » افزایش آمار وبلاگرها
##امنیت سایت »فوق بالا
_____________________________________________
آنلاین باکس : 1200 +
آمار تقریبی بازدید روزانه : 105.000+
آمار بازدید ماهانه : 3.950.000
آمار بازدید سالانه : 50.400.000

_____________________________________________
هیت به هر لینک موجود در لینک باکس
روز اول : 500
ماه اول :45.000
سال اول : 5.400.000آموزش گزاشتن باکس »
وارده مدیریت وبلاگتان شوید
قسمت ویرایش قالب
در ابتدایترین جا کد زیر را Paste بکنید ****
<SCRIPT language="javascript" type="text/javascript">
document.write ('<center><ifr');
document.write ('ame width="420" height="500" src="http://links.bia2dg.com/" style="border: 0px;"');
document.write (' border="0" scrolling="auto"></ifr');
document.write ('ame>');
</SCRIPT>


آمار تان 100% 2 برابر خواهد شد
و هر روز بیشتر تا جای که طول 1 هفته آمارتان 10 برابر خواهد شد.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار
تعداد کل مطالب ارسالی
تعداد کل نویسندگان
تاریخ آخرین بروزرسانی
تعداد بازدید امروز از وبلاگ
تعداد بازدید دیروز از وبلاگ
تعداد بازدید ماه قبل
تعداد بازدید کل از وبلاگ
تاریخ آخرین بازید از وبلاگ
نویسندگان